JARNÍ TÁBOR – Zimní pohádka

7 Bře 2019

JARNÍ TÁBOR – Zimní pohádka

Je za námi  jarní příměstský tábor, který se konal ve dnech 11. 2. – 15. 2. 2019.

Tyto dny byly bohaté svým programem formou soutěží a různých skupinových her. Děti přes den měly možnost nasbírat co nejvíc „zlaťáčků“ za nejlépe odvedené úkoly – za nejkrásnější vybarvenou omalovánku, nejrychleji poskládané puzzle spojené s pohybem, jelikož každý kousíček daného obrázku byl schovaný  v nejrůznější části střediska Dona Boska. Šlo o rychlost, přesnost a krásu. Získaly také vědomosti ohledně drahých kamenů, které děti hledaly v diamantovém království a hádaly, o jaký kámen se jedná. Následně si jejich názvy musely pro další hru zapamatovat. Po výborném obědě a chvilkovém odpoledním klidu jsme se všichni vyřádili u vybíjené.

Tábor jsme měli zpestřený výletem do Ostravy na Laser game a Virtuální realitu. Děti si vyzkoušely rychlou a akční hru, již zmíněnou, Laser game. Zažily spoustu zábavy i při Virtuální realitě, jejíž cílem je prezentovat fiktivní digitální svět včetně snímaní našeho pohybu.

Aby děti nevnímaly pouze svět počítačů a mobilů, s nadšením hledaly zakopaný poklad v okolí střediska. Získaly nejrůznější nápovědy, jak se k ukrytému bohatství dostat.

Na konci těchto krásných, zajímavých, soutěžních a napínavých dní, si každá skupinka táborníků spočítala, kolik zlaťáčků  se jim svou pílí podařilo za celý týden nasbírat. Vedoucí tábora, Pavel Toman, zařídil pestrý výběr odměn.

Děti se s námi loučily se spokojeným výrazem, s úsměvem na tváři, s nadšením a nedočkavostí na další tábor.