Jarní tábor Eldorádo 2020

27 Úno 2020

Jarní tábor Eldorádo 2020

Jarní příměstský tábor Eldorádo plný zážitků, zábavy a nových kamarádů je za námi. Tábor byl opět naplněný během chvilky, za což jsme rádi a je to známka toho, že se dětem na našich táborech líbí. A jak jsme se vlastně měli? To se dozvíte z následujících řádků pěkně den po dni.

 

1.DEN

Ten bývá vždy na začátku tak trochu seznamovací. Něco málo jsme si o sobě řekli a potom jsme si zahráli dvě seznamovací hry. V jedné měli zjistit ke komu se hodí zadané informace, například kdo má doma psa, nebo jméno delší než pět písmen atd. Potom jsme hádali, kdo se jak jmenuje. No a po seznamování jsme vyrazili na trampolíny do Ostravy. Tam se dětí ujali trenéři, kteří začali rozcvičkou a poté dětem ukázali základní skoky a dopady na trampolínu. Na trampolínách jsme strávili celkem hoďku a půl. Po návratu do střediska jsme se zaslouženě najedli a tím první den skončil.

2.DEN

Čekal nás velký výlet až do Brna. Po začátečních komplikacích s vlakem, kdy měl tradičně zpoždění, jsme do Brna dorazili o hodinu později. Jako první jsme se vydali ulicemi na Špilberk, kde jsme absolvovali prohlídku kasemat. Další naše kroky vedly na oběd do jedné z místních restaurací. Pak jsme již vyrazili na hlavní program dne a to byl VIDA park. Tady si všichni mohli vyzkoušet různé fyzikální zákony v praxi, pobavit se různými interaktivními modely, na kterých třeba testovali postřeh, sílu, přesnost. Někteří si vyzkoušeli předpověď počasí v televizi, jiní kolik práce  musí udělat srdce za jednu minutu. Prostě spousta zajímavých věcí na celé odpoledne. Do Havířova jsme se vrátili až těsně před 20h.

3.DEN

Byl to odpočinkový den, který jsme strávili ve středisku. Ale určitě jsme se nenudili. Děti jsme rozdělili do čtyř věkových kategorií a celý den proti sobě soutěžili. Dopoledne jsme hráli známou televizní hru „Co na to Češi“. Vytvořili jsme čtyři týmy, které si postupně zahráli každý s každým. Jako další jsme si zahráli přehazovanou a ztanacovali na tanečních podložkách. Po obědě nás čekala únikovka z herny. Pomocí logických úkolů, šifer a šikovnosti dětí se museli dostat ze zamknuté místnosti. Ti co nebyli zrovna na únikovce hráli Beat Saber na virtuální realitě, nebo absolvovali Rychlé výzvy v podobě karátkých zábavných úkolů, na jejichž splnění měli jednu minutu. Nakonec jsme vše spočítali a v každé kategorii vyhodnotili nejlepšího soutěžícího.

4.DEN

Čekal nás výlet do Beskyd na rozhlednu Tetřev. Ač to ráno s počasím nevypadalo, nakonec to byl super slunečný den. Dokonce nám noc před tím napadl sníh, takže ti, co měli lopaty si pořádně zajezdili na kopci. Nahoře jsme dali dobrou polívku, rohlédli se po okolí z rozhledny a dokonce jsme po cestě nahoru viděli rysa, který kousek kolem nás proběhl. Cesta dolů již utíkala rychle, protože většina si to valila na lopatách.

 

5.DEN

Na tento den se určitě všichni těšili. Pohoda, relax, vířivka, tobogány. To vše nám nabídl výlet do aquaparku na Olešné. Všichni vysmátí a spokojení, samozřejmě jako celý týden. Po aquaparku nám pořádně vyhládlo a tak jsme si v restauraci dali skvělou svíčkovou. No a už nás čekala jen ceta zpátky do Havířova, kde jsme se rozloučili se všemi táborníky a posbírali všechny zapomenuté papuče a čepice, co ležely ve středisku. No teď už se jen můžeme těšit na další tábory, které nás čekají o letních prázdninách.