V Bosku se sportovalo

10 Čvn 2021

V Bosku se sportovalo

Máme za sebou dva dny plné sportování. V úterý a ve středu, 8. a 9. června, se totiž v Don Bosku uskutečnily turnaje ve fotbale a florbale. Začátek byl vždy v 16 hodin. Hrálo se ve dvojicích proti sobě a týmy byly rozděleny do dvou kategorií.

Jako první byl na pořadu fotbal. První kategorie byla 6-10let, ta druhá 11-15 let. V obou kategoriích se sešla tři družstva. Po zapsání jednotlivých týmů, jsme si vysvětlili pravidla a mohlo se hrát. Jeden zápas trval 10 minut. Mladí hráli s ořezanými pravidly, protože jinak by se pořád kopal aut nebo roh. A tak běhali po celém hřišti a snažili se dát gól. Starší kategorie už hrála s normálními pravidly. Týmy hrály každý s každým.

Druhý den se uskutečnil florbalový turnaj. O ten už byl větší zájem a v každé kategorii bylo pět družstev. Opět jsme hráli systémem každý s každým, jen zápasy byly o něco kratší. Opět se hrálo 2 na 2 bez bránkářů, takže padalo i celkem hodně gólů. Hlavně mladší měli z každého gólu velkou radost. Starší týmy už hru celkem ovládaly a tak bylo i na co koukat. Turnaj byl velice napínavý a taky se pěkně fandilo. Chvíli po 18 hodině už bylo o vítězích jasno a tak nezbývalo nic jiného, než rozdat diplomy, medaile a drobné ceny.

Oba dva dny nám přálo pěkné počasí a tak jsme si mohli oba turnaje užít naplno. Po roce to bylo opět pěkné sportovní zpestření pro děti, které u nás tráví svůj volný čas.

VÝSLEDKY FLORBALOVÉHO TURNAJE

KATEGORIE MLADŠÍ

 1. PÁREČCI (Ondra, Tereza)
 2. RUSÁCI (Matyáš, Adéla)
 3. DIAMANTY (Daniel, Ríša)
 4. KANADA (Zdeněk, Samuel)
 5. ČESKO (Petr, Jarek)

KATEGORIE STARŠÍ

 1. HAVÍŘSKÁ ŠLECHTA (Pavel, Ondra)
 2. JELITA (Ondra, Lukáš)
 3. NO NAME (Yuri, Sebastian)
 4. BOTY (Šimon, Max)
 5. KRAKENI (Nikolas, Ondra)
VÝSLEDKY FOTBALOVÉHO TURNAJE

KATEGORIE MLADŠÍ

 1. BARCELONA (Samuel, Matyáš)
 2. ČESKO (Adéla, Zdeněk)
 3. SUCHÁČI (Tereza, Daniel)

KATEGORIE STARŠÍ

 1. LEGENDY (Šimon, Matěj)
 2. HAVÍŘSKÁ ŠLECHTA (Nikolas, Pavel)
 3. FOTBAL (Sebastian, Lukáš)

Fotky z fotbalového turnaje.

Fotky z florbalového turnaje.