Články

24 Úno 2020

Únor 2020 na Majáku

V pátek 7. 2. jsme s dětmi ve výtvarném kroužku vyráběly karnevalové masky. Děti celý týden promýšlely a hledaly nápady ve své fantazii. Nejdříve bylo třeba masku nakreslit na tvrdý papír, následně vybarvit a vystřihnout. Následovaly poslední úpravy a zdobení. Sami na fotkách zhodnoťte, jak se dětem povedly.

Tradiční turnaj ve stolním tenise proběhl v úterý 11.2.2020 na Majáku. Hrálo se o drobné ceny a medaile. Nejprve se hrálo ve skupinách a dále vylučovacím způsobem. Z celkového vítězství se radoval Albín Makula před Milanem Suchým, Milanem Ferencem a Pavlem Kalokem. Na další turnaj se těšíme v dubnu.

Ve dnech 17. – 21. 2. 2020 proběhl na středisku Maják jarní příměstský tábor. Pro děti byl každý den připraven bohatý program. Děti soutěžily ve sportovních disciplínách, hrály stolní tenis, biliard, stolní fotbálek aj. Pro ty, kteří mají rády kreslení a výtvarku byla připravena výroba sněhuláčků z květináčků a výroba rybiček. Děti si mohly vyzkoušet kreslení voskovkami a tuší. Na táboře se prostřídalo okolo 50 dětí. Díky bohatému programu děti odcházely domů spokojené. Za celotýdenní snahu při soutěžích byly děti na konci týdne odměněny cenami.

 

 

10 Úno 2020

Stolní tenis v Havířově

Tak a je to za námi. V roce 2020 se uskutečnil první Salesiánský turnaj ve stolním tenise. Konal se v našem havířovském středisku 7.-9.2.2020. turnaje se zúčastnila střediska z Havířova, Ostravy, Brna a Prahy.

29 Led 2020

EXPEDICE LH20

Týden před svátkem Jana Boska proběhla tradiční víkendová akce se sobotním výstupem na Lysou horu. Tato akce má v rámci ostravské salesiánské komunity dlouholetou historii a havířovské středisko Don Bosko se jí pravidelně zúčastňuje. V dřívějších dobách byl na ní mimo jiné často přítomen P. Jenda Hurník SDB, dokud mu ještě zdraví sloužilo. V posledních letech tuto akci organizuje především Alan z ostravského Don Boska.

15 Led 2020

Novoroční turnaj ve stolním tenise na Šumbarku

V pátek 10. 1. 2020 proběhl na naší pobočce na Šumbarku novoroční turnaj ve stolním tenise. Tohoto zápolení se zúčastnilo cca 20 dětí. Hrálo se systémem každý s každým ve skupinkách a následně vítězové skupinek a borci z druhého místa postupovali do vyřazovacích bojů o celkové prvenství.

10 Led 2020

Jak bylo na Vánočním turnaji 2020

Máme za sebou oblíbený Vánoční turnaj rodinných dvojic ve stolním tenise. Už je to 16 let co tento turnaj pořádáme. Letos se zúčastnilo 24 rodinných dvojic. Přijeli jak mladí, tak staří, ale nejdůležitější bylo, že byla zábava a hrál se stolní tenis.