Články

18 Úno 2019

Jarní soustředění mažoretek

O jarních prázdninách se každoročně koná Jarní soustředění mažoretek, na kterém se setkávají všechny mažoretky, které chodí do kroužků ve středisku na Šumbarku. Soustředění se konalo tři dny 13.-15.2.2019. Minimažoretky a Kadetky měly možnost si navzájem ukázat jejich choreografie s hůlkou a s pompony, ale také si společně zatančit, vyzkoušet pochod a nástupy. Stihly si také vyrobit Valentýnské přáníčko pro své blízké a sněhuláky. Soustředění se zůčastnily také mažoretky a trenérky celku Top Dixi Havířov, které se rády podívaly na choreografie našich mažoretek a ochotně také předvedly ty svoje, se kterými se účastní postupových a nepostupových soutěží.
Soustředění jsme zakončily tradičně pokřikem, rozdáním odměn a památečních listů.

1 Úno 2019

Minecraft parkour labyrint

V Don Bosku na pobočce město připravili dobrovolníci pro klienty střediska celoměsíční hru Minecraft parkour labyrint. Soutěžit mohou všichni, kteří mají zájem, stačí jen splnit pár pravidel. Soutěž probíhá po celý měsíc únor 2019.

1 Úno 2019

Vyhlašujeme výběrové řízení na pozici SOCIÁLNÍ PEDAGOG

Podmínkou výkonu činnosti sociálního pedagoga je odborná kvalifikace vysokoškolským vzděláním v oborech zaměřených na sociální pedagogiku, nebo vysokoškolským vzděláním, nebo vyšším odborným vzděláním v oborech zaměřených na sociální práci, obdobně jako např. sociální pracovník uvedený v zákoně č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů.

23 Led 2019

EXPEDICE LH19 alias Filipka :-)

Tak jako každoročně jsme i letos uspořádali víkendovku s plánovaným výstupem na Lysou horu. Tentokrát jsme ovšem trasu změnili z důvodu možného nebezpečí pádu větví či stromů ve vrcholových polohách Beskyd. Místo toho jsme zvolili náhradní variantu, kterou se stala trasa z Hrádku přes chatu Filipka do Návsí.

16 Led 2019

Jarní příměstské tábory v Don Bosku

Jarní prázdniny se pomalu blíží a s nimi i nabídka našich jarních příměstských táborů na jednotlivých pobočkách. Vyberte si z nabídky dvou táborů, z nichž jeden je na pobočce Město a druhý na pobočce Šumbark. Určitě bude z čeho vybírat, protože oba tábory mají velmi zajímavý program, plný atraktivních aktivit.