Články

17 Kvě 2019

Den Matek na Šumbarku

Ve středisku na Šumbarku se slavil jeden velmi důležitý svátek – svátek všech maminek. Svátek matek nebo Den matek připadá v České republice na druhou květnovou neděli. A proto jsme tuto oslavu naplánovali hned na další den – pondělí 13.5.

14 Kvě 2019

Den Země na náměstí

V pátek 26. dubna jsme se zúčastnili již po několikáté na Náměstí republiky Dne Země, pod názvem „Co přejeme naší zemi“. Měli jsme připravenou papírovou zeměkouli, ke které každý z návštěvníků napsal jedno přání na připravený paprsek. Všechna přání byla zajímavá.

14 Kvě 2019

Velikonoční městečko jsme podpořili aktivitami pro děti i rodiče a tanečním vystoupením

Jako každoročně, tak i letos jsme se zúčastnili na Náměstí republiky velikonočního městečka, které pořádal Magistrát města Havířova. V průběhu tří dnů jsme nabídli hlavně dětem, vyrábění jednoduchých velikonočních figurek, zápichů, krabiček na kraslice, slepiček a zajíčků.

14 Kvě 2019

Velikonoční dílničky ve Městě

Týden před velikonocemi jsme ve středisku uspořádali velikonoční dílničky pro veřejnost. Malovala se vajíčka voskem, vyráběla se kuřátka, jako zápichy, ubrouskovou technikou se malovali zajíčci, vyráběly se krabičky na vajíčka pro koledníky.

10 Kvě 2019

Den Země na Majáku 2019

Den Země připadá každoročně na 22. dubna.  Velká část populace z téměř dvou set států světa si v tento den připomíná otázky týkající se ekologie a zaměřují se na ochranu životního prostředí. Tradice započala roku 1970, kdy lidé poprvé masově protestovali proti negativním dopadům průmyslu a lidské činnosti na životní prostředí a zdraví člověka.