DON BOSKO HAVÍŘOV

Církevní středisko volného času sv. Jana Boska v Havířově

"NAŠE SRDCE BIJE PRO DĚTI"

 


MĚSTO

Středisko ve Městě (za kinem Centrum) jsme postavili v roce 1993. K objektu patří také zahrada se dvěmi nově zrekonstruovanými hřišti. Děti, které k nám chodí, naplňují svůj volný čas v zájmových útvarech, programem v hernách, sportem, tancem a skvělou zábavou připravenou pedagogy. Program probíhá v hernách i na  venkovních hřištích. O víkendech pořádáme turnaje, jezdíme na výlety, nebo se účastníme různých her a soutěží.


ŠUMBARK

V roce 1999 jsme otevřeli středisko volného času na Šumbarku, které je zároveň naším největším objektem v Havířově. Děti a mládež zde naleznou herny, doučování, desítky zájmových kroužků, taneční školu, moderní tělocvičnu, venkovní hřiště, počítačovou učebnu a mnoho dalších aktivit. Součástí objektu je také farnost s kostelem a klub Valdocco.


VALDOCCO

Klub Valdocco funguje od června roku 2007. Je určen mladým lidem od 14 do 26 let, kteří zde mohou přijít a strávit aktivně svůj volný čas. V nabídce klubu najdete počítače s internetem, mini knihovnu, fotbálky, hromady stolních her, kulečník, billiard, elektronické šipky, taneční podložky a také bar s nabídkou různých dobrot a nealko nápojů za lidovou cenu. Pravidelně také společně vyrážíme za zážitky mimo klub (snowtubing, minigolf, lezecká stěna, lanové centrum a mnoho dalšího).


MAJÁK

V září 2010 jsme otevřeli volnočasový klub Maják v sociálně vyloučené lokalitě Havířov - Šumbark 3. Od té doby doslova „praská ve švech“. Klub nabízí dětem a mládeži mnoho volnočasových aktivit a denní program, který připravuje mladý team pedagogů. Naším primárním cílem je nabídnout dětem a mladým lidem z této lokality prostor, kde by se mohli scházet, trávit volný čas a nalézt pomoc při řešení svých problémů. Klub je otevřen pro děti 6 - 13 let a mládež ve věku 14 – 21 let.

 

 

projekty opvk

MEDIÁLNÍ PREZENTACE

 

OZVENY 1-k tisku.pdf