Sportovní víkend

5 Lis 2019

Sportovní víkend

V sobotu 2.11. byly naplánovány dvě zajímavé sportovní akce a protože ze strany dětí byl zájem, tak jsme vyrazili. Kam přesně? Na florbalový turnaj do Koryčan a fotbalový „Turnaj přátelství“ do Ostravy.

Do Koryčan na florbal jsme vyrazili v 6 hodin ráno našim Fordem, protože dostat se tam vlakem je docela složité. Do turnaje se přihlásilo pět týmů mladší kategorie a osm týmů ze starší kategorie. Naše středisko vyslalo tým starších kluků. Jeden zápas trval 11 minut. V základní skupině hráli naši kluci proti Hodslavicím (2:3), Líšni (2:5) a Koryčanům (2:5). Ve všech zápasech to vypadalo nadějně, protože naši kluci dvě třetiny utkání vedli. Bohužel ani jeden zápas nedotáhli do vítězného konce a tak ve skupině skončili na 4.místě a čekaly je zápasy o 5.-8.místo. Ten první, proti Kroměříži, který skončil ve druhé skupině třetí, byl velice vyrovnaný. V normální hrací době skončil 1:1, a tak následovaly nájezdy. V těch měl více štěstí náš tým, když Ondra vychytal dva nájezdy a postoupil tak do boje o 5.místo. V tomto zápase jsme se utkali s Prostějovem, který jsme vyhráli 3:1 a skončili nakonec na pěkném 5.místě.

V Ostravě se sešly 4 fotbalové týmy, protože se na poslední chvíli dva odhlásily. Hrála se tak skupina každý s každým a aby si všichni dobře zahráli, poté následovalo play off, kdy hrál první se čtvrtým a druhý se třetím. Počasí nebylo ideální, ale fotbálek si všichni zahrát chtěli. Základní skupina pro náš tým nedopadla vůbec dobře. Kluci skončili na posledním místě a tak před play off narazili na první tým tabulky. Někdo náš tým ale pokropil živou vodou a po skvělých výkonech se dostal i přes roli outsidera do finále. V tom museli rozhodovat penalty. Pro nás nezačaly dobře. Naši penaltu brankář chytil a soupeř dal gól. Po velkém dramatu však nakonec na penalty vyhráli naši kluci a dovezli pohár do Havířova.

Určitě to byla pro všechny kluky fajn sobota, ve které si mohli pěkně zasportovat. Kroužek fotbalu a florbalu máme každou středu 17,45-19,00 na ZŠ 1.Máje a je určen pro žáky základních škol. Takže pokud si chcete zasportovat a někdy s námi vyjet na nějaký turnaj, neváhejte a dojděte. Nemusíte se bát nějakého extra drillu. Máme tyto sporty rádi, tak si je v kroužku prostě zahrajeme a trochu potrénujeme.

Zpět » Sportovní víkend – florbal a fotbal