Prosenská mažoretka

23 Led 2017

Prosenská mažoretka

Naše mažoretky celý rok pilně trénují, aby ukázaly na vystoupeních a soutěžích, jak je tento druh tance baví a jejich píle byla po zásluze odměněna také na tradiční soutěži Prosenská mažoretka. Dne 21.1.2017 jsme brzo ráno vyrazily vlakem směr Prosenice, abychom se zúčastnily nepostupové soutěže Prosenská mažoretka v Prosenicích u Přerova.

Vlak odjížděl 5:09, takže holky musely opravdu brzo vstávat, aby jim neodjel. Ale dorazily všechny a to je důležité. Soutěž se konala v tělocvičně místní ZŠ a MŠ, kterou mohly holky ve volném čase obdivovat. V 9:00 se konalo slavnostní zahájení a o půl desáté už začínaly soutěžit první celky – velké formace a malé formace mažoretek. Naše trio – Terka Fojtíková, Amálka Kožušníková a Agátka Pilariková se dostalo na „plac“ kolem poledne a do té doby jsme pilně trénovaly, kde se dalo. A také se nám to vyplatilo, protože holky získaly krásné 2. místo
a měly obrovskou radost. Asi o hodinu později vystupovala se svým sólem ještě  Amálka, která se už nemohla dočkat své kategorie. A také jí se čekání vyplatilo, protože získala 1. místo. Holky byly prostě úžasné! Kolem 15:00 hodiny ještě soutěžila naše poslední mažoretka Lucie Řepecká, která také získala 1. místo. Po vyhlášení výsledků – někdy po čtvrté hodině – na holky sice padla veliká únava. Ale jelikož se těšily domů, aby ukázaly své medaile, tak se honem převlékly a utíkaly jsme na vlak směr Havířov. Dorazily jsme domů pozdě večer, ale s úsměvem na tváři, protože všechny mažoretky si dovezly medaile.