Jarní příměstský tábor 2017 „Všeználek na cestách“

21 Bře 2017

Jarní příměstský tábor 2017 „Všeználek na cestách“

Jarní prázdniny jsou za námi a kdo s námi byl na letošním příměstském táboře, tak určitě nelitoval. Zažili jsme spoustu dobrodružství  a dozvěděli jsme se hodně zajímaých informací. Brány jarního tábora se otevřely v pondělí v 8,00hodin. Tábora se zúčastnilo celkem 24 dětí ve věku 6-13 let.

První den jsme strávili v Don Bosku a trošku jsme se seznamovali. Dopoledne nás pak čekaly staré televizní soutěže, jako Riskuj, Kolotoč, nebo Videostop. Soutěžilo se ve čtyřech týmech rozdělených podle věku. Po dobrém obědě jsme se vydali ven a v přirodě si zahráli další zajímavé hry, jako Pták Ohnivák, nebo Fair-play. Po cestě jsme navíc potkali kluky, kteří si hráli s jojem a předvedli nám, co všechno umí.

V úterý nás čekala návštěva hasičů. Dopoledne jsme se vydali k dobrovolným hasičům na Šumbark. Děti dokonale prošmejdili auto, vyzkoušeli si hasičská nosítka, smotat hadici, hasičskou helmu a také si zkusili jak se hasí, když museli naplnit pomocí hadice a pumpováním nádrž přes malý otvor. Odpoledne jsme si trošku zasportovali a hráli jsme různé dovednostní soutěže.

Ve středu nás čekal první výlet. Vyrazili jsme totiž do muzea Tatra Kopřivnice. Aby to nebyla jen nudná prohlídka, každý kdo chtěl, dostal pracovní list, ve kterém musel odpovědět na spoustu otázek. Odpovědi samozřejmě našel v muzeu. Poté nás čekala nedlouhá tůra jejíž cílem byla jeskyně Šipka. Po cestě jsme narazili na Vaňkovu skálu, kde si mohli všichni trochu zalozit a navštívili jsme městečko Štramberk, ze kterého jsme vykoupili všechny štramberské uši. Pak už naše kroky vedly k jeskyni Šipka a objevování života neandrtálců.

Čtvrtek a pátek byl pro děti určitě nejzajímavější, protože je čekala už jen samá zábava. Ve čtvrtek jsme absolvovali velice oblíbenou Laser game. Každý si zahrál dvě hry a dostal vytištěné výsledky. Potom jsme se ještě vydali na Černou louku do Miniuni. Mini modely budov ale takový úspěch neměly, protože tam byla trampolína a prolézačky a ty vyhrály. V pátek, vybaveni plavkami jsme se vydali objevovat vodní svět bohumínského aqvaparku. Před odjezdem jsme však ještě vyhodnotili snažení dětí, které po celý tábor sbíraly smajlíky. V aqvaparku jsme si pak užili spoustu legrace potápěním, býčími zápasy, na tobogánu, nebo ve výřivce. Nakonec nám zbylo ještě trošku času na návštěvu Mauglího stezky, což je takové malé lanové centrum kousek od aqvaparku.

Doufám, že se tábor všem dětem líbil a ty odcházely plné dojmů a zážitků z tohoto fajn týdne na jarním příměstském táboře „Všeználek na cestách“.