Nebe, peklo, Mikuláš

9 Pro 2021

Nebe, peklo, Mikuláš

Tento tradiční svátek si v našem středisku nemůžeme nechat ujít. A proto i letos se u nás sešli všichni pozvaní čerti, andělé a pozvánku neodmítl ani Mikuláš. Jak to vlastně vše probíhalo se dozvíte v dalších řádcích tohoto příspěvku.

Vše jsme naplánovali na pátek 3. prosince. Aby se u nás čerti a andělé citili dobře, připravili jsme pro ně pěkné zázemí, ve kerém se museli cítit jako doma. Vše vypuklo okolo 16 hodiny. Za dveřmi střediska už netrpělivě postávaly první děti. V pekle i v nebi byl připraven zajímavý program, ve kterém si každý určitě našel to své. Čerti jsou od přírody hraví a tak není divu, že měli připravenou pekelnou hernu, kde si s dětmi zahráli různé stolní hry. Nesměly chybět karty, kostky, jenga věž nebo pexeso a dobble pro menší návštěvníky. Zároveň měli čerti nachystanou tajnou ochutnávku pochutin. Každý návštěvník pekla dostal luciferův certifikát se třemi úkoly, které když splnil, tak měl zajištěnu roční ochranu před peklem. Prvním úkolem, jak již bylo zmíněno, si děti musely zahrát s čerty nějakou hru. Druhým úkolem byla ochutnávka. No a třetí úkol čekal na děti v pekelné dílničce, ve které si vyrobily papírového čerta a nazdobily čertovský perníček. Tak dost už bylo pekla a teď honem do nebe.

Aby se někdo do nebe dostal, musel nejprve projít nebeským bludištěm za světlem. Poté si již návštěvník mohl užívat všech nebeských výhod. Děti si mohly vyrobit andílka, nebo si nechat namalovat něco hezkého na obličej. Další aktivitou bylo hledání nebeské brány poslepu. Účastníkovi byly zavázány oči a on pomocí papírového obušku musel bouchnout do brány, která zazvonila. Každý se také mohl s andílkem vyfotit, nebo si obléct andělská křídla a udělat si fotku.

Zlatým hřebem akce byla návštěva Mikuláše. Ten dorazil chvíli před osmnáctou hodinou a tradičně na chvíli navštívil nebe i peklo. Poté si svolal všechny děti a chvíli si s nimi povídal. No a nakonec vytáhl svůj dlouhý seznam, ze kterého pomalu vyvolával všechny přítomné děti. Ty Mikulášovi řekly krátkou říkanku nebo písničku a za odměnu dostaly od čertů balíček s dobrotami. Ani letos si čerti do pekla nikoho neodnesli, takže nás navštívily asi samé hodné děti.

Fotky z Mikuláše 2021